X

Jak nakoupit a vybrat hůl

Vybrat správnou hůl je pro florbalistu klíčové. V tomto článku se Vám pokusíme ve stručnosti vysvětlit, jak takovouto hůl vybrat. Pro výrobu florbalových holí se používají dva materiály - karbon a kompozit. Karbonové hole jsou lehčí, kompozitové naopak těžší. Hůl může být vyrobena i z kombinace obou materiálů.
Florbalka by měla hráči dosahovat přibližně 3-5 cm nad pupík. Pokud má hůl správnou délku, umožnujě hráči dobře kontrolovat míček a zároveň dobře střílet. Dlouhá hůl znamená pro hráče horší střelu a kontrolu balónku, naopak krátká hůl má krátký dosah a může způsobit bolest a zranění zad.
tabulka
postava
Dalším parametrem flobalových holí je jejich tvrdost. Tvrdosti značíme čísly 24-34 (flex). Čím je číslo nižší tím he hůl tvrdší. Zde platí jednoduché pravidlo, čím jste silněší, tím tvrší hůl potřebujete. Pokud zvolíte hůl příliš tvrdou, nevyužijete její potenciál k tvrdé a přesné střelbě. Pokud je hokejak příliš měkká dochází k ohýbání čepele a nepřesné střelbě.
Posledním faktorem je pro vybrátní správné hole je tvrdost čepele. FAT PIPE vyrábí čepele ve třech tvrdostech. Nejměkčí PPB, středně tvrdá PE a tvrdší PE-H. Měkčí čepele jsou vhodné pro výbornou kontrolu míčku a jsou vhodné pro technické hráče. Nevýhodou může být sřelby příklepem, kdy se může měkká čepel mírně ohýbat. Čepele z středně tvrdého materiálu PE jsou tzv. univerzální. Hráči umožňují dobrou kontrolu míčku, ale zároveň i přesnou a tvrdou střelu. Tvrdší čepele z materiálu PE-H jsou vhodné pro hráče, kteří rádí stříli příklepem či golfem. Je s nimi ovšem náročnější kontrolovat míček.